پیچ و مهره خریدپیچ ومهره تولیدکننده پیچ و مهره تدارکات صنعتی پیچ تهران | elitarchgroup


پیچ و مهره خریدپیچ ومهره تولیدکننده پیچ و مهره تدارکات صنعتی پیچ تهران | elitarchgroup

در ادامه چند نمونه انکر بولت مکانیکی و شیمیایی تولید شده توسط شرکت هیلتی موجود در بازار ایران آورده شده است. کاشت انواع انکر با توجه به اختلاف سایز سوراخکاری نسبت به انکر، متریال مورد استفاده و عملکرد به دو دسته شیمیایی و مکانیکی قابل تقسیم است. انکربولت مکانیکی در مدل های مختلف، با آلیاژهای مختلف و با ظرفیت های باربری های مختلفی تولید می شوند، این انکرها اگرچه در برخی موارد بسیار به یکدیگر شبیه هستند، لیکن تفاوت هایی نیز دارند. سیستم لوله‌ کشی و کانال ‌کشی یکی دیگر از مواردی است که استفاده از انکر بولت‌ ها در آن دیده می‌ شود. انکر بولت ‌ها در اینجا برای نصب و محکم کردن نگهدارنده ‌ها و پوشش ‌ها کاربرد دارند. روش محکم کردن از طریق پیچ و مهره که در آن صفحه فلزی یا پلیت و انکر بولت همزمان با هم نصب و پیچ و مهره می ‌شوند.

ابزار هیدرولیک

کلیه حقوق جهت (فروشگاه اینترنتی نیک تیک) محفوظ بوده و هرگونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می‌باشد.

  • مزیت بولت‌ها در راحتی مونتاژ و سرعت بالای اجرای کار در کنار هزینه‌ی تعمیر و نگهداری پایین و در نتیجه مقرون به صرفه بودن آن‌ها است.
  • اجزای تشکیل دهنده انکر بولت مکانیکی یا رول بولت شامل یک قطعه استوانه‌ ای، مهره و واشر و یک پیچ رولی با سر مخروطی شکل است.
  • این زوج‌ها نیز در ساخت و ساز بتن پیش ساخته در مفاصل بین اعضا مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
  • انکر بولت شیمیایی به عنوان چسب کاشت هم شناخته می‌ شود و به جهت افزایش قدرت باربری بتن و ایجاد چسبندگی بیشتر بین بتن و میلگرد در بتن مسلح به کار گرفته می‌ شود.
  • انکرهای شیمیایی را در هر قطر و عمقی می‌توان به کار برد و در این مورد هیچ‌گونه محدودیتی نخواهند داشت؛ چراکه فضای خالی موجود با چسب مخصوص یا رزین پر شده و در هر صورت، اتصال به استحکام بسیار خوبی می‌رسد.

استحکام و مقاومت بالا یکی از ویژگی‌های بارز انکر بولت استاندارد است. این نوع انکربولت به عنوان چسب کاشت هم شناخته می شود که برای افزایش چسبندگی، بین بتن و میلگرد قرار می گیرد و می تواند بدون محدودیت در هر عمق و قطری قرار گیرد. انکر بولت انبساطی یا اصطکاکی که تحمل بار این قطعات بسیار بالاست و همچنین نصب آسانی هم دارند. این انکرها بعد از اینکه در محل مورد نظر قرار می گیرند به وسیله اصطکاک بار را تحمل می کنند مانند انکرهای فلزی یا پلاستیکی مثل رول پلاک. مته ای را برای دریل کاری انتخاب کنید که سایز آن مناسب انکر بولت باشد و عمق کاشت را با توجه به مدل انکربولت تعیین نمایید. باید توجه داشت که فاصله انکر بولت‌ ها نباید از فاصله تعیین شده به هم کمتر باشد و نباید بیش از حد مجاز به لبه مصالح پایه نزدیک باشند.

برای سهولت و ایمنی در صنعت ساختمان سازی، روش ها و وسایل زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. با اختراع انکر بولت، در نصب انواع سازه هایی مثل آسانسورو پله برقی تحول مهمی ایجاد شد. در واقع انکرها نوعی میله های مهاری به قطر ۲۰ هستند که میزان تحمل فشار لنگری، در طول آن ها تاثیرگذار روف گاردن خواهد بود.

نکات مورد توجه در هنگام خرید انکربولت ها